SOĞUKSU MİLLİ KAMPI - ANKARA

  • Ankara \ Kızılcahamam
  • 07/04/2023

Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Başkent Ankara'da, Kızılcıhamam’da yer alan ve yemyeşil doğa içerisinde sakin ve huzurlu bir karavan kampı yapabileceğiniz kamp alanlarından birisidir. Kamp alanı, kiralık karavan kampı için olduğu kadar çadır kampı için de uygun yerlerden bir tanesidir.

Soğuksu Milli Parkı yılın her ayında ayrı güzel ve büyüleyici manzaralara sahne olmaktadır. Kışın karlar altında bembeyaz ve huzurlu bir güzellik, ilkbahar zamanı yeşilin ve doğanın uyanışının verdiği coşkunun doyasıya hissedildiği bir nokta ve sonbaharda ise sarının tüm tonlarını görebileceğiniz muhteşem doğal güzelliklerden birisidir.

Ankara İl merkezine 85 kilometre mesafede olup 1 saate gibi bir araç sürüşü ile rahatlıkla ulaşılabilir. Karavan kampı alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz su ve tuvalet imkanları bulunmaktadır. Ayrıca kontrollü ve dikkatli bir şekilde ateş yakmak kaydı ile doğa tatilinin vaz geçilmesi olan barbekü/mangal keyfini de yaşayabilirsiniz.

Milli Park çevresinde konaklama tesisleri ve isteyenler için restoran gibi işletmeler de bulunmaktadır. Tedbirsiz gelen doğa severler, buralarda yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Tedbirsiz demişken, kamp alanında market bulunmamakta ve tabiat parkına giriş yapmadan önce gerekli yeme-içme alışverişinizi yapıp,diğer kamp ihtiyaçlarınızı tamamlamakta fayda var.

Kiralık karavan tatili, doğa ile iç içe olmak demek. Doğada yapılabilecek pek çok etkinliği Soğuksu Milli Parkı içinde yapmak mümkün. Bisiklet Sporu,Piknik,Doğa Yürüyüşü,Fotoğrafçılık,Yaban Hayatı Gözlemciliği,Kuş Gözlemciliği,Dağ Bisikleti gibi.

Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanına giriş ücretlidir. Ayrıca giriş sırasında alanda kamp yapacağınızı da bildirmeniz gerekmektedir. Karavan ile doğa kampı yapacak misafirlerin giriş sırasında bu detayı unutmaması gerekmektedir.

VannerZone ile Mutlu Tatiller!

Konum

Karşılaştırma

Listesi Boş