Sıkça Sorulan Sorular

Vannerzone karavanını kiraya vermek isteyenler ve karavan kiralamak isteyenlerin buluşma noktasıdır.
Vannerzone’daki tüm karavanlar için tarihleri seçip kiralama talebi oluşturulabilir. Karavan sahibi onayladığında ödeme yapılır ve rezervasyon oluşturulur.
Vannerzone üyelik adımları ile kullanıcı profilinizi oluşturun. Kullanıcı ekranından KARAVANLARIM sekmesinde KARAVAN EKLE butonunu göreceksiniz. Karavanınızın özelliklerini ve kiralama şartlarınızı olabildiğince detaylı şekilde yazın, aracınızın fotoğraflarını ekleyin. Hazırsınız. Arkanıza yaslanıp rezervasyon taleplerini bekleyebilirsiniz.
Karavan sahipleri için bir kaç kritik ipucu;
- Aracınızı teslim etmeden önce yakıt deposunu doldurmayı ve iade alırken de dolu depo ile iade almayı tercih edebilirsiniz.
- Kiracıya aracınızı ne kadar detaylı ve iyi anlatırsanız, kiralama sürecinin de aynı oranda sorunsuz geçmesini sağlamış olursunuz.
- Kiracınızın araç ile sorun yaşamaması için küçük bir test sürüşü de faydalı olacaktır.
- Karavanınızda kiracının faydalanması için teslim ettiğiniz ekipmanlar var ise bunlar konusunda da bilgi vermeniz faydalı olacaktır. (Örn, nevresim, mutfak gereçleri, elektronik cihazlar vb.)
- Kiracınıza soracağınız bazı sorular yanlış anlaşmaları da giderecektir.
Arabayı kim kullanacak?
Daha önce karavan sürdünüz mü veya çekme karavan çektiniz mi?
Daha önce karavan kiraladınız mı?
Teslim ve iade politikası konusunda detaylı bilginiz var mı?
Hiç bir karavandan atık boşalttınız mı?
Özel bir kamp alanı mı kullanacaksınız yoksa Boondocking tarzı bir kamp mı planlıyorsunuz?
Karavanın elektrik ve su bağlantıları konusunda bilgi ister misiniz?
Kiracınızı tatiline uğurladıktan sonra içiniz rahat etsin. Biz Vannerlar hem birbirimize hem de karavanlarımıza karşı son derece saygılı ve özenliyiz. Kiracınıza mutlu tatiller, size de bol kazançlar!
Vannerzone sizin için kuruldu. Karavan kiralamak isteyen doğasever dostlarımız için her şeyi düşündük.
- Üye olun, kimlik ve ehliyet bilgilerinizi doğru bir şekilde girin ve profilinizi oluşturun.
- Vannerzoneda listelenmiş olan araçlardan size uygun olanı seçin. Filtre seşeneklerimiz bu seçimi kolaylaştırmak için düşünüldü.
- Seçtiğiniz araç için rezervasyon talebinizi araç sahibine iletin. Tek tıkla tabi ki!
- Araç sahibinin onayı sonrası sizi e-posta ve SMS ile bilgilendireceğiz ve ödeme yapacağınız ekrana yönlendireceğiz.
- Ödemenizi yine güvenilir bir ödeme sistemi aracılığı ile ve tek tıkla gerçekleştirebileceksiniz.
- Kiralama gününde araç başında buluşarak ve teslim adımlarını gerçekleştirerek aracınızı teslim alın ve tatil keyfi başlasın.

Mutlu tatiller !
Vannerzone.com platformunda listelenen araçların özellik ve içerdiği imkanlar araç sahipleri tarafından belirlenmekte ve buna göre fiyatlandırılmaktadır. Kiralamaya karar verdiğiniz aracın sahibi ile temasa geçerek teslim anında karavanda hangi imkanları bulacağınızı netleştirebilirsiniz. Ancak kiralama anında, rezervasyon ve ödeme ekranlarında gördüğünüz bedel dışında hiç bir ek bedel ile karşılaşmayacağınız vannerzone.com olarak garanti ve taahhüt ediyoruz. Kredi kartınız ile yaptığınız ödeme işlemi dışında elden yada başka bir yöntemle hiç bir ücret ödemeyiniz.
Kiracı, kiralama başlangıç tarihinden 24 saat (1 gün) veya daha az bir süre önce iptal etmesi halinde kira bedelinin tamamı, kiralama başlangıcına 1 gün ila 3 gün arası var ise ve iptal ederse %90ı kiralama başlangıcına 3 ila 7 gün arasında var ise kiralama bedelinin %50si Kiracıdan cayma cezası olarak tahsil edilerek VANNERZONEya ödenir.Kira süresi başlangıcına 7 günden daha fazla kalan iptallerde ve henüz kiralama talebinin gerçekleşmesinden 1 saat geçmiş iptallerde cayma cezası uygulanmaz.
Kiracı, kiralama başlangıç tarihinden 24 saat (1 gün) veya daha az bir süre önce iptal etmesi halinde kira bedelinin tamamı, kiralama başlangıcına 1 gün ila 3 gün arası var ise ve iptal ederse %90ı kiralama başlangıcına 3 ila 7 gün arasında var ise kiralama bedelinin %50si Kiracıdan cayma cezası olarak tahsil edilerek VANNERZONEya ödenir.Kira süresi başlangıcına 7 günden daha fazla kalan iptallerde ve henüz kiralama talebinin gerçekleşmesinden 1 saat geçmiş iptallerde cayma cezası uygulanmaz.
Rezervasyonunuz onaylandı. Ödemeniz alındı. Sıra geldi karavanı teslim almaya. Kiralama günüde araç başında karavan sahibi ile buluşma vakti. Mobil cihazınızdan vannerzone.com kullanıcı ekranınızı açarak, teslim ve iade işlemleri adımlarını sırası ile yerine getirerek kiralama işlemini başlatabilirsiniz.
Vannerzone.com sizi araç kiralama firmalarının önünüze koyduğu zahmetli kağıt kalem imza işlerinden kurtarıyor ve bu işlemleri mobil cihazınızda yapmanızı sağlıyor. Keyfini çıkarın!
Önemli Noktalar;
1- Kiraladığınız aracı teslim alırken aracın kilometresini ve yakıt durumunu mobil cihazınızda teslim ve iade işlemleri alanında ilgili yerlere kaydedin.
2 - Aracın iç dış fotoğraflarını çekin ve varsa hasar ve eksiklikleri teslim anında belgeleyin.
3 - Karavan sahibi ile karşılıklı onaylarınızı mobil cihazınız üzerinden vererek kiralamanızı başlatabilirsiniz.

Şimdi tatil vakti, keyifli ve dikkatli sürüşler! Vannerzone ile mutlu ve sorunsuz tatiller!
Karavanı teslim alırken, kiralayacağınız aracın özellikleri konusunda karavan sahibinden detaylıca bilgi almanız faydalı olacaktır. Eğer ilk defa büyük araç kullanacaksanız ufak bir test sürüşü yapmak ve karavan sahibi ile biraz daha sohbet etme fırsatı da fena olmaz. Elektrik ve su tesisatlarının, soğutma ve ısıtma sistemlerinin kullanımı ile ilgili temel bilgiler olmazsa olmazlardır. Zaten karavancı dostlarımız araçlarını anlatmayı sever. Aracı tanıdığınızdan emin olduğunuzda sizi müthiş bir macera bekliyor. Karavan tatiline ve aramıza hoşgeldiniz. Mutlu tatiller!
Karavan sahibinin sizi tanıması ve üyelik aşamasında girdiğiniz bilgileri doğrulaması için sürücü belgesi ve kimlik belgeleriniz kiralama işleminin başlaması için yeterli olacaktır.
Karavan tatilinizde öncelikle yanınızda en sevdikleriniz olmalı. Hayat onlara güzel. Onun dışında tekerlekli evinizde geçireceğiniz bu tatilde, ne yapmak istiyorsanız ona uygun malzemeleriniz yanınızda olmalı. Bu bir deniz tatili ise deniz yüzme kıyafetinizi unutmasanız iyi olur. Karlı bir ormanda bir kaç gün dinlenecekseniz, kalın kıyafetler lazım olabilir. Diğer malzemeler için de kiralama gününden önce karavan sahibi konuşmanız çok faydalı olacaktır. Karavancı dostunuz size gereken her şeyi sağlamaya gayret edecektir.
Karavan sahibine rezervasyon talebini gönderdikten ve talebiniz onaylandıktan sonra SMS ile ödeme linki tarafınıza iletilecektir. Dilerseniz linki takip ederek dilerseniz de kullanıcı ekranınızda kiralamalarım kısmına giderek ÖDEME YAP butonunu göreceksiniz ve ödeme ekranına yönlendirileceksiniz. Sonrasında kredi kartınız ile güvenli ödeme yöntemi İYZİCO sistemi içinde ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Maalesef yok :(
Karavan sahibi üyelerimiz, kiralanmak üzere listeledikleri araçları için depozito bedeli belirlerler. Bu depozito bedeli araç detay sayfasında, rezervasyon aşamasında ve ödeme aşamasında kullanıcılarımıza bildirilir ve ödeme aşamasında kullanıcılarımızın kredi kartından bloke edilir.
Kiralam işlemi sona erdikten sonra kullanıcının kredi kartına iade edilir.
Vannerzone ile mutlu tatiller!
Kiralama süresinin bitişinden ve araç teslim tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde kredi kartına uygulanan blokaj işlemi kaldırılır.
Araç özelliklerine göre teminat amaçlı olarak karavan sahibi tarafından belirlenen tutarda bir depozito bedeli kiracının kredi kartından bloke edilir. Bloke edilen söz konusu teminat tutarı Kiracı tarafından kiralanan aracın kiralama süresi içerisindeki sigorta poliçeleri kapsamında karşılanmayan gözle görülür ve fotoğraflanabilir hasar bedellerini, eksik yakıt, araç temizlik, üçüncü şahıslara, Kiraya Veren’e verilen zararları ve işbu sözleşmede belirtilen tüm maddi zararları, park ücretlerini, trafik para cezalarını, yol-köprü-tünel vb. ücretleri, kiralama süresini aşan araç kira bedelini, varsa kilometre aşım bedelini, çekici ücretini ve OGS/HGS ücretlerini ve Kiraya Veren’e yüklenebilecek diğer tüm ücret, masraf ve zarar kalemlerini kapsar. Kiracı’ya ise kiralamanın gerçekleştiği işlem bedellerinin ve teminat tutarının kredi kartından bloke edildiği bildirilir. Kiralama gerçekleştikten sonra belirli bir süre içerir.
Kiralama süresi içinde oluşabilecek trafik cezaları, OGS/HGS geçiş ücretleri ve cezaları ve otopark ücretlerinin tamamından kiracı kendisi sorumludur.

Kiralama süresi bitişinin ardından 3 gün içerisinde araç sahiplerimizin aşağıdaki bağlantıları kullanarak ceza sorgularını yapmaları ve bu cezaları [email protected] adresine e-posta ile bildirmeleri gerekiyor. 3 gün içerisinde bildirilen ceza ve ücretler kiracının kredi kartında bloke edilen tutar içinden tahsil edilerek araç sahibinin hesabına aktarılacaktır.


Trafik Cezaları Sorgulamak İçin:

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Sorgulama (Alternatif)


HGS/OGS Kaçak Geçiş Sorgulamak İçin:

Avrasya Tüneli İhlalli Geçiş Sorgulama

Otoyol A.Ş Geçiş Sorgulama

HGS Geçiş Sorgulama

HGS İhlal Sorgulama

HGS İhlal Sorgulama (Alternatif)

OGS Geçiş Sorgulama

OGS / HGS Kaçak Geçiş Sorgulama


Otopark Borçları İçin:

İspark Otopark Borç Sorgulama
Değerli kullanıcımız,
Keyifli bir tatil ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak için uzun yol şart. Yolda olmanın güzelliği yanında elbette ki riskleri de var. Kaza ve arıza anında ilk olarak sigorta firması ile temasa geçmenizi rica ediyoruz. Sigorta poliçesinin en doğru şekilde çalışması ve hem karavan sahibinin hem kiracının mağduriyet yaşamaması için sigorta şirketine hasar bildiriminde bulunmak çok önemli. Arıza olması durumunda da yine öncelikle sigorta firması ile ve küçük hasarlarda yaygın servis ağlarına sahip iş ortaklarımız ile temasa geçerek araçta oluşabilecek arızaların en kısa sürede gideilrmesini sağlayabileceksiniz. Merak etmeyin biz yanınızdayız, yolda kalmayacaksınız. Mutlu tatiller!
Mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdiniz. Sıra geldi karavanı iade etmeye. Öncelikle kiraladığınız karavanı aldığınız gibi temiz ve derli toplu bırakmayı unutmayın. Teslim anında mobil cihazınız ile yapılan işlemler yine aynı şekilde araç iade anında da tekrarlanır ve yine formlar imzalar prosedürler olmadan, mobil cihazınız üzerinden karşılıklı onaylar ile araç iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Karavan kiralamak artık çok kolay!
Karavanı teslim alma aşamasında yakıt durumunu mobil cihazınız üzerinden kayıt altına aldınız. Tavsiye edilen, karavanı aldığınız yakıt durumu ile iade etmektir. Karavan sahipleri de araçlarını dolu depo ile verip dolu depo ile almayı tercih etmeli. Bu konuda bir sıkıntı yaşamamak için araç sahibinize kiralama günü öncesinde dolu depo ile teslim almak istediğiniz belirtebilirsiniz.
Vannerzone ayrıcalıklarından faydalanmaya devam ediyorsunuz. Biz sizin için Türkiyedeki Kamp Alanları haritasını bulduk ve paylaştık.

İşte Türkiyedeki Kamp Alanları rehberi. Linke tıklayın ve size uygun olan kamp alanını seçin!

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1OXYU1CRdfYLRTIYIjsOnakf2xy8

Karavan arşivleri - Kamp Yerleri

İyi Tatiller!
Sevgili üyemiz,

Sizleri düşünerek, farklı türlerde çalma listeleri oluşturduk.

Herşeyden biraz olsun, yolculukta sıkılmayalım diyenler için
https://open.spotify.com/playlist/4Sn6zDFszUj2aic0J1TmU6?si=67bfbd4c74414503

Yüksek volümlü bir yolculuk tercih edenler için
https://open.spotify.com/playlist/7mCo3f99GLNfGfmG0xonzE?si=ee863c9d03b949c7

Chill-out bişeyler olsun, sakin sakin gidelim diyenler için
https://open.spotify.com/playlist/6X5hcEB2NFx3AsWZcXhAtz?si=4e0e92a0f5144f3b

Tüm karavan tatilime eşlik etsin, arkada çalsın diyenler için
https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DX2ogDiL6nZJr?si=b631391a9ec04ebf

Dahası da var.
Spotify hesabımızı ziyaret edin.
https://open.spotify.com/user/314wprmwya2xjep3j5nqpapick4q?si=3ee0f4c41f8a446c

Uzman ekibimiz her hafta sizler için yeni çalma listeleri oluşturacak. Takipte kalın, müziksiz kalmayın.

Vannerzone ile mutlu ve müzikli Tatiller!
Olmaz mı? Bizden karavan kiralayanlara Türkiyenin her köşesindeki kamping alanlarında indirimler yolda! Başka süprizler de olacak. Vanner olmanın ayrıcalıklarını çok seveceksiniz.
Değerli VannerZone üyeleri,

VannerZone Karavan Paylaşım platformu, karavan sahipleri ile karavan kiralamak isteyenleri buluşturan ve kiralama sürecini güvenli ve yapısal hale getiren bir aracı kurumdur. Karavan sahiplerinin kiralama işlemlerinden elde ettikleri gelir ve bu gelirin beyan edilerek vergilendirilmesi konusu, "gerçek kişi" yada "tüzel kişi" olma durumuna göre değişkenlik göstermekte ve her iki durumda da karavan sahipleri tarafından yönetilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen gerçek kişi karavan sahibi üyelerimize uzman vergi danışmanlığı ekiplerimiz ile destek vermekten memnuniyet duyacağız. İletişim hatlarımıza yada [email protected] elektronik posta adresimize ileteceğiniz soru yada sorunlarınız vergi danışmanlarımız tarafından değerlendirilecektir.

Vannerzone ile mutlu tatiller!
Sevgili karavan sahipleri ve karavanseverler.

Karavan olarak bilinen ve motorlu motorsuz türleri ile pek çok sınıfa ayrılan taşıtlar hakkındaki tüm uygulamalar, 2918 sayılı KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU ile düzenlenmiştir.

https://mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2918.pdf

Çekme karavanlar ve uygulamaları bu anlamda en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

2918 Sayılı Kanunun ilgili maddesine göre;
O1 Sınıfı – 750 Kilogram Altı Karavanlar
750 kilogram ve altında olmak zorundadır.
Ek bir ruhsata gerek duyulmaz.
Vergiye tabi değildir.
Trafik sigortası zorunlu değildir.
Ek olarak bir plaka takılması zorunlu değildir. Çekici aracın plakasını karavanda kullanabilirsiniz.
Araç muayenesine girmelerine gerek yoktur.
B, C, C1, D ve D1 sınıfı ehliyet sahibi kişiler tarafından kullanılabilir.
O1 Tip onay belgesi ve herhangi bir kaza veya çalınma durumunda hak iddia edilebilmesi için, noter tasdikli bir satış işlemi gerçekleşmiş ve faturaya düzenlenmiş olmalıdır.
O2 Sınıfı – 750 Kilogram Üstü Karavanlar
751 kilogram ile 3500 kilogram arasında bir ağırlığa sahip olmak zorundadır.
Ruhsat çıkarmak zorunludur.
Vergiye tabi değildir.
Kendine ait plakaları mevcuttur.
Trafik sigortası zorunlu değildir.
Yılda bir kere TÜV araç muayenesine girmek zorundadır.
BE, CE, DE sınıfı ehliyet sahibi kişiler tarafından kullanılabilir.
O2 Tip onay belgesi olması gerekmektedir. Bu belge karayollarını kullanabilmek için zorunlu tutulmuştur.
O2 Tip karavanlar, C.0.C belgesine sahip olmak zorundadır.

Mutlu Tatiller!
Vannerzone

Karşılaştırma

Listesi Boş